Lek. med. Grzegorz
Piernik

Umów wizytę:

Przyjmuje w każdy wtorek po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty pod numerem telefonu:

600 050 831

g.piernik@faron-med.pl

Kilka słów o mnie:

Jestem specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W 2012 r. ukończyłem Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Staż podyplomowy odbyłem w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Od 2013 r. pracuję w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, gdzie odbyłem także szkolenie specjalizacyjne. Tytuł specjalisty zdobyłem w 2020 r.

Więcej o mnie na:

https://orto-piernik.pl/

Moje Usługi:

Diagnostyka

Podstawą prawidłowej diagnozy i zastosowania efektywnego leczenia jest dokładny wywiad oraz badanie fizykalne pozwalające na określenie przyczyn dolegliwości, które trapią pacjenta. Ponieważ często problemy są spowodowane wieloletnimi zaburzeniami narządu ruchu lub metabolizmu, dlatego wskazane jest by na pierwszą wizytę zabrać z sobą wcześniejszą dokumentację medyczną tj. wyniki badań laboratoryjnych, obrazowych czy wypisy szpitalne.

Diagnostyka USG

Aby określić przyczynę problemów zdrowotnych niezbędna jest pomoc w postaci badania USG. Niewątpliwie badanie to pozwala na określenie przyczyn wielu problemów oraz oceny stopnia gojenia tkanek miękkich. Aktualnie przy ocenie struktur w wysokiej jakości obrazu USG jesteśmy w stanie uzyskać kluczowe informacje o danej sytuacji klinicznej.

Leczenie operacyjne

Wykonuję operacje z zakresu: Endoprotezoplastyki stawu biodrowego Endoprotezoplastyki stawu kolanowego Artroskopii stawu kolanowego Operacje kończyn dolnych: osteotomie, paluch koślawy, paluchy sztywne i młotkowane, Operacje kończyn górnych: uwolnienie zespołu cieśni kanału nadgarstka, przykurczy, transpozycje nerwów, uwolnienia ścięgien Leczenie operacyjne złamań Chirurgia kręgosłupa oraz wiele innych

Leczenie nieoperacyjne

W swojej praktyce, w zależności od potrzeb, stosuję przede wszystkim leczenie osoczem bogatopłytkowym, viscosuplementację kwasem hialuronowym oraz miejscowe leczenie znieczulające i przeciwzapalne.

Kontynuacja leczenia poszpitalnego

©2023. Projekt i wykonanie: Rafał Gierlicki

e-mail: rafalgierlicki@gmail.com